Jak trzymać lotki dart- film „How to” Bob Anderson

"How to" by Bob Anderson

"How to" by Bob Anderson

Film pochodzi ze strony firmy darterskiej Unicorn: http://www.unicorn-darts.com

Tłumaczenie własne wypowiedzi Boba*:

Trzymanie lotki jest podobne do tego, w jaki sposób trzymasz długopis, czy ołówek. Robisz to na swój własny sposób.

W tym filmie pokażę Ci kilka stylów, jakimi możesz trzymać lotkę.

Jeśli chodzi o sposób, w jaki trzymasz lotkę- nie jest z góry ustalone, w jaki sposób powinieneś to robić.

To bardzo osobista rzecz. Najpewniej tak, jak chwycisz lotkę do pierwszego swojego rzutu- tak będzie najodpowiedniej. Mam swoją teorię na ten temat.

Jeśli używasz długich, cienkich lotek, takich jak moje, wierzę, że lepiej będzie chwycić ją i trzymać w przedniej części barrela i „ciągnąć” ją w stronę tarczy. Niektórzy jednak nie zgadzają się z tym i proponują trzymanie lotki całkowicie w tylnej części i „pchanie jej” w czasie rzutu. Jak dla mnie jednak, pozostawia to zbyt wiele luzu w przedniej części. Ale to dla mnie.

Wspaniali mistrzowie świata mają własne przemyślenia na ten temat.I jednym z nich był Erick Bristow, który trzymał lotkę w ten sposób, całkowicie z tyłu. Ja nie byłbym w stanie trafić tak nawet w ścianę. Ale, jeśli mam być szczery, jeśli Eric spróbowałby trzymać lotkę w taki sposób jak ja- osiągnąłby najpewniej podobne wyniki.

Istnieją dosłownie setki różnych kształtów barreli lotek dart. Klasyczny przykład to lotki miedziane, które są tak naprawdę lżejsze od moich. Kiedy rozpoczynałem grę, używałem podobnych.

Dokładnie rzecz biorąc, kiedy trafiłem swoje pierwsze 180 miałem 7 lat i grałem lotkami tak dużymi jak te. Pamiętam jak robiłem krok w lewo i krok w prawo, aby trafić dwie kolejne lotki, obok pierwszej. Ale zrobiłem 180.

Więc w zależności od tego, jaki styl barrela najbardziej Ci pasuje, będziesz musiał odrobinę zmienić sposób chwytu lotki. Możesz poczuć, że lepiej jest chwytać go w centralnej części, czy z tyłu, aby pchać ciężką lotkę.

Mogę powiedzieć jako regułę, że jeśli masz krótkie i grube barrele- pchaj ją do tarczy. Jeśli Twoje barrele są długie i cienkie- ciągnij je do tarczy.

I to wszystko, jeśli chodzi o pytanie: „jak trzymać lotki dart„.

* jeśli znasz angielski na poziomie trochę lepszym od przedszkolnego- posłuchaj sam. Moje tłumaczenie to „wariacja na temat” i nie biorę za nią odpowiedzialności.

Może Ci się również spodoba

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje zawarte na stronie były zgodne z prawdą i jak najwyższej jakości.
Jeśli jednak zauważyłeś błąd, lub masz jakieś sugestie- prosimy o kontakt.