Przewodnik po historii darta- film „How to” Bob Anderson

Bob Anderson- film "How to"

Bob Anderson- film „How to”

Film pochodzi ze strony firmy darterskiej Unicorn: http://www.unicorn-darts.com

Tłumaczenie własne wypowiedzi Boba*:

Są różne teorie na temat pochodzenia darta. Niektóre mogę uznać za prawdopodobne, niektórych nie. Ale główną, którą uznaję, jest historyczny fakt, że angielscy łucznicy rzeczywiście rzucali swoimi strzałami w przecięte, odwrócone pnie drzew. Niektórzy, aby ćwiczyć, inni po prostu dla rozrywki w czasie odpoczynku pomiędzy kolejnymi bitwami z Francją. Jeśli spojrzysz dzisiaj na tarczę- rzeczywiście wygląda ona odrobinę podobnie do przekroju pnia drzewa.

W rzeczywistości- jest nadal tarcza w Manchester,  nazwana się „log end” , która jest robiona z drewna (link). Nierówności i okręgi na niej  bardzo przypominają te na tarczach, na których gramy dzisiaj. Więc mogę sobie wyobrazić łuczników, podczas wojny stuletniej, rzucających swoimi strzałami.

Dziś rzucanie stało się poważnym sportem. Nie ma wątpliwości, że gra w darta z początku 19 wieku rozwinęła się dramatycznie do rangi międzynarodowego sportu, jaki widzimy dzisiaj. Gra powstała w pubach i klubach i wierzę, że zawsze tam będzie.

Jeśli jednak weźmiesz stamtąd darta i umieścisz go w sali balowej, stanie się on bardzo poważnym sportem. Dlatego na przestrzeni ostatnich 15-20 lat poczynił znaczne postępy. Dart przeniósł się z barów do sal balowych i teraz jest ogólnoświatowy.

Gdziekolwiek nie udamy się, aby zagrać w tą wspaniałą grę, spotkamy ogromną widownię- tak telewizyjną, jak i na żywo. Aby zobrazować rozwój tego wspaniałego sportu udałem się wraz z 3 mistrzami świata z Unicorn do Japonii. To co zobaczyłem, było spełnieniem moich marzeń. Niesamowite- pojawiło się tysiące ludzi, żarliwych fanów darta. Sport ten rozwija się tam bardzo szybko i sądzę, że równie dobrze już niedługo mistrz świata może pochodzić właśnie stamtąd.

I to były moje myśli na temat historii i rozwoju darta na świecie.

Może Ci się również spodoba

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje zawarte na stronie były zgodne z prawdą i jak najwyższej jakości.
Jeśli jednak zauważyłeś błąd, lub masz jakieś sugestie- prosimy o kontakt.