Kółko i krzyżyk dart- zasady gry

Kółko i krzyżyk (w darcie: Tic-Tac-Toe) to prosta gra, której zasady znają prawie wszyscy. Gra odbywa się na planszy o 9 polach (3×3). Gracze naprzemiennie zaznaczają upatrzone pola. Celem gry jest zaznaczenie 3 pól w jednej linii.

W darterskiej wersji gry, aby zaznaczyć pole, należy trzykrotnie w nie trafić.

Na kartce papieru narysuj pola do gry w kółko i krzyżyk i wpisz w niego wartości punktowe pól tarczy dart. Na środku zaznacz pole Bull’s Eye (oznacz je jako B).

Kółko i krzyżyk dart- Tic-Tac-Toe

Kółko i krzyżyk dart- Tic-Tac-Toe

Takie same tabele przygotuj dla siebie i przeciwnika.

Trafienie w pole oznacza się na własnej kartce za pomocą znaku „/”. Przy powtórnym trafieniu przekreśla się znak i widać teraz „x”. Zamknięte pole to otoczenie znaczka „x” kółkiem.

Aby zamknąć pole i móc je zaznaczyć na dużej planszy, należy oddać 3 trafione rzuty.Premiowane są rzuty w pola podwójne i potrójne.

Darterskie kółko i krzyżyk- Przykład:

Gracz chce zaznaczyć pole 12. Oddaje rzut i trafia w sektor pojedynczy. Na swojej tabelce zaznacza w tym polu „/”.

Kolejny rzut to pole podwójne, dzięki czemu zamyka on pole (x w kółeczku). Pole to zostaje więc zajęte przez gracza, zaznaczone na głównej tabeli i przeciwnik nie może go już odbić, zaznaczyć.

Pozostał jeszcze jeden rzut w kolejce, więc gracz celuje w pole 11, mając nadzieję wygrać poprzez utworzenie linii 12-11-7.

 

Dart kółko i krzyżyk- podsumowanie

Kółko i krzyżyk odżywa przy wersji darterskiej. Gra jest mniej przewidywalna, a dość duże znaczenie ma odpowiednia strategia zaznaczania pól.

Może Ci się również spodoba

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje zawarte na stronie były zgodne z prawdą i jak najwyższej jakości.
Jeśli jednak zauważyłeś błąd, lub masz jakieś sugestie- prosimy o kontakt.