Raymond van Barneveld

Raymond van Barneveld

Raymond van Barneveld

Raymond van Barneveld (ur.20.04.1967), pseudonim „Barney”, to profesjonalny, holenderski . Jest pięciokrotnym mistrzem świata i dwukrotnym czempionem UK Open.

Jest także zawodnikiem niezwykle lubianym przez kibiców, także za stonowane reakcje na scenie- Barney oszczędnie pokazuje emocje w czasie gry. Często wygląda na powolnego i smutnego, a jest to jedynie wynik maksymalnego skupienia w trakcie gry- co jest niezwykle skuteczne.

Raymond van Barneveld

Raymond van Barneveld

Od stycznia do czerwca 2008 był zawodnikiem numer jeden w rankingu organizacji PDC. Łącznie wygrał 11 BDO Majors (4 World Championships, 2 World Masters, 3 World Darts Trophies i 2 tytuły International Darts league) oraz 4 PDC Premier Events (1 World Championship, 2 UK Opens i 1 Las Vegas Desert Classic).

Zwycięstwo w finale PDC 2007r. , w połączeniu z jego czterema wcześniejszymi mistrzostwami BDO dało mu status pięciokrotnego mistrza świata, co udało się jeszcze tylko dwóm zawodnikom. Van Barneveld jest leworęczny, ale lotki rzuca ręką prawą.

Po raz pierwszy Barney zakwalifikował się do udziału w mistrzostwach świata w 1991 roku, jednak nie zaszedł w nich daleko. Rok później nie udało mu się zakwalifikować.

Następnego roku powrócił i przegrał z Johnem Lowe’m, który wygrał wówczas

Raymond van Barneveld

Raymond van Barneveld

mistrzostwo. Były to ostatnie jednolite mistrzostwa świata. Krótko po finale czołowi darterzy tamtych czasów opuścili organizację BDO i uformowali PDC. Van Barneveld pozostał w BDO i czynił dalsze postępy. Doszedł do ćwierćfinałów w Dutch Open i Berlin Open, półfinału w Belgium Open and pierwszego finału w Finnish Open, w którym przegrał z Andy’m Fordham’em. Jego dobra forma widoczna była nadal w 1995, gdzie na mistrzostwach świata doszedł do finału. Przegrał jednak z Richie Burnett’em.

Po porażkach w 1996 i 1997, spotkał się z Richie ponownie i wygrał, zdobywając swój pierwszy tytuł mistrza świata. Mecz ten jest często wymieniany pośród najlepszych meczy wszech czasów.

Rok później Raymond obronił tytuł i został jednym z dwóch zawodników w historii turniejów, którym się to udało. Drugi, to Eric Bristow.

Pasmo sukcesów zakończyło się w 2000r, a powrócił do finałów w 2003 i zdobył wówczas swój trzeci tytuł mistrzowski. Rok później poległ w półfinale, by znów wygrać w 2005, pokonując w finale Martina Adamsa.

W 2007 roku odniósł zwycięstwo w finale Mistrzostw Świata PDC, pokonując w finale samego Phila Taylora.

Dwukrotnie zdobył również prestiżowy tytuł Winmau World Master (2001 i 2005). Inne ważne turnieje, które wygrał przynajmniej dwukrotnie to The World Darts Trophy oraz The International Darts League.

 

Raymond van Barneveld- ciekawostki:

Raymond van Barneveld

Raymond van Barneveld

  • Barneveld ma 189 cm wzrostu.
  • Sponsorzy: Unicorn Darts, the Moneyshop, Daeloring
  • Ulubione pole podwójne: 2×16
  • Muzyka na wejście: Eye of the Tiger
  • Ulubiony film: Trylogia Władcy Pierścieni
  • Raymond ma rzeszę wiernych fanów, z którymi pozostaje w bliskich stosunkach. Fani Ci określani są jako „Barney army”

 

Raymond van Barneveld- 9 lotka

Barney wielokrotnie kończył legi 9 lotką. Oto niektóre z tych osiągnięć:

 

Raymond van Barneveld wejście:

Pełna lista darterskich osiągnięć: http://www.unicorn-darts.com/team/world-champions/raymond-van-barneveld.aspx

 

Raymond van Barneveld- film ku chwale:

 

Źródła:

  • http://en.wikipedia.org/wiki/Raymond_van_Barneveld
  • http://www.unicorn-darts.com/team/world-champions/raymond-van-barneveld.aspx
  • http://www.barney.nl/main/

Może Ci się również spodoba

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje zawarte na stronie były zgodne z prawdą i jak najwyższej jakości.
Jeśli jednak zauważyłeś błąd, lub masz jakieś sugestie- prosimy o kontakt.