Anastasia Dobromyslova

Anastasia Dobromyslova

Anastasia Dobromyslova

Anastasia Dobromyslova, urodzona 26 września 1984 r. w Tver w Rosji, to praworęczna, dwukrotna Mistrzyni Świata organizacji BDO. Po zdobyciu pierwszego tytułu mistrzowskiego w 2008 r. zdecydowała się dołączyć do konkurencyjnej, zdominowanej przez mężczyzn organizacji PDC. Zagrała na mistrzostwach PDC w 2009 r., dzięki zdobyciu dzikiej karty. Nie udało się jej jednak zakwalifikować na mistrzostwa w 2010 oraz 2011. Postanowiła powrócić do BDO i w 2012 r. wygrała swój drugi mistrzowski tytuł.

Ma 173 cm wzrostu, zielone oczy i lubi Kick Boxing. Jej mąż, Tony Martin, także jest zawodnikiem organizacji BDO.

Już w wieku 12 lat Anastasia zaczęła grać w darta. Siedmiokrotnie wygrywała Mistrzostwo Rosji. W 2001 r. zdobyła tytuł Girl’s World Masters i wygrała WDF Europe Youth Cup. Profesjonalny debiut miał miejsce w 2004 r., na Bavaria World Darts Trophy, gdzie pokonała w ćwierćfinałach Trinę Gulliver ze średnią 90 pkt. W finale przegrała jednak z Francis Hoenslaar.

Anastasia Dobromyslova zadebiutowała na Mistrzostwach Świata w 2007 roku i dotarła na nich do półfinałów. Podczas tego roku odniosła jednak szereg zwycięstw: wygrała England Open i British Open, oraz kilkanaście innych turniejów w całej Europie. W październiku, wraz z Iriną Armstrong, reprezentowała Rosję w WDF World Cup w Holandii i odniosła zwycięstwo. Rok później powróciła na Mistrzostwa Świata BDO, by wygrać w finale z Triną Gulliver i przerwać jej siedmioletnią dominację.

Otrzymała również zaproszenie od organizacji PDC, by zagrać na Grand Slam of Darts.

Anastasia Dobromyslova

Anastasia Dobromyslova

Żadna inna kobieta nie dostała wcześniej takiego zaproszenia. W grudniu 2008 r. wzięła udział w World Masters jako nr 1 w kobiecym rankingu i dotarła do finału, gdzie przegrała z Hoenselaar. Kilka godzin później ogłoszono, że Dobromyslova opuszcza BDO i przenosi się do organizacji PDC, by w 2009 zagrać w ich mistrzostwach świata. Przed nią jedynie Gayl King z Kanady grała w „męskich” mistzostwach. Niestety poległa w rundzie wstępnej. Następnie odpadła w pierwszej rundzie UK Open w 2009 r. Podczas Grand Slam of Dartts 2009, Anastasia pokonała Vincenta van der Voort’a, co było jej pierwszym zwycięstwem nad mężczyzną pokazanym w telewizji. Wcześniej tylko Deta Hedman pokonała mężczyznę (2005 UK Open).

Anastasia Dobromyslova

Anastasia Dobromyslova

Najważniejsze jest jednak odnoszenie zwycięstw, a co za tym idzie- zarabianie pieniędzy. W styczniu 2011 r. ogłoszono, że Anastasia powraca do gry w turniejach BDO. Zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata w 2012 r., gdzie pokonała Trinę Gulliver, Julie Gore i Detę Headman w finale, zdobywając swój drugi tytuł mistrzowski.

 

 

Anastasia Dobromyslova- wywiad Róisín’s UniChat

 

Anastasia Dobromyslova- wywiad Stuart Pyke

Może Ci się również spodoba

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje zawarte na stronie były zgodne z prawdą i jak najwyższej jakości.
Jeśli jednak zauważyłeś błąd, lub masz jakieś sugestie- prosimy o kontakt.