Czemu dart?

radość dartera

autor: Federico Stevanin

Dart jest sportem, który wywodzi się z dawnych czasów (więcej we wpisie „historia darta”), ma długą tradycję. Największą popularnością cieszy się w Anglii. Jednak także w Polsce jest wielu fascynatów tego sportu. Dlaczego więc akurat dart?

Dart nie wymaga dużo czasu

Oczywiście dart nie wymaga dużo czasu jeśli zamierzamy grać rekreacyjnie, dla zabawy i rozrywki. Mistrzowie darta trenują wiele godzin dziennie- jak każdy sportowiec.

Tarcza do darta, powieszona w optymalnym miejscu (patrz: gdzie powiesić tarczę dart) pozwala na rzuty w czasie przerw reklamowych, czy czekając, aż zagotuje się woda. Można podejść do tarczy, oddać 3 rzuty i pójść dalej.

Jeśli trenujemy, to możemy w każdej chwili przerwać rzuty i po prostu wyjść- bez brania prysznica, czy przebierania.

Dart jest tani

Podstawowy, dobry zestaw do gry w darta to wydatek ok. 140 zł. Wprawdzie nie można ukrywać, że wraz z rozwojem umiejętności wrastają też wymagania co do sprzętu, ale na początek potrzebujesz jedynie:

  • firmowej tarczy dla początkujących, np. firmy Unicorn
  • lotek dla początkujących

Do gry całkowicie rekreacyjnej sprzęt ten wystarczy na długi czas.

Dart jest dla każdego

Dart jest o tyle wspaniałym sportem, że nie jest tak naprawdę ważne:

  • czy jesteś młody, czy podwójnie młody
  • czy masz ciało atlety, czy raczej bywalca fast foodów
  • czy masz kondycję, czy jesteś zdyszany idąc do kuchni
  • czy jesteś silny, czy słaby
  • czy jesteś kobietą czy mężczyzną
  • itd. itp.

Musisz spełnić jeden warunek- móc dorzucić 20-kilko gramową lotką do tarczy oddalonej o 2,37m. Możesz to zrobić? Witamy w świecie darta!

Dart cieszy

dart cieszy

autor: arztsamui

Dart pozwala na ciągłą obserwację swoich postępów. Z każdym rzutem zdobywasz punkty, a z każdym dniem widzisz, jak poprawiają się Twoje wyniki.

Widzisz, jak poprawia się Twoja celność, jak panujesz nad lotkami i swoim ciałem. Jak Twoje rzuty trafiają dokładnie w punkt, który mierzyłeś.

Obserwowanie postępów, jakie czynisz, niezwykle cieszy i motywuje. I powoduje, że chcesz grać jeszcze i jeszcze.

Z kim grać w darta?

W darta możesz zagrać prawie z każdym. Idealnie gra się z osobą o zbliżonym poziomie umiejętności, ale nawet spotykając się przy tablicy z amatorem- nadal masz wiele radości z kolejnych rzutów.

Nawet gdy grasz z osobą o wiele lepszą od siebie, to cieszą Cię udane rzuty.

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, to masz także dużą szansę znaleźć ligę darta w swojej okolicy, albo pub darterski.

Osobiście grałem z rodzeństwem, znajomymi, żoną, teściami i dziadkami, a także z obcymi osobami. Za każdym razem grze towarzyszyło wiele śmiechu i zdrowej rywalizacji.

Kontuzje w darcie

Poza nieprzyjemnym bólem ręki rzucającej w początkowym okresie treningów- ryzyko kontuzji jest bardzo niewielkie. Dart nie jest grą kontaktową, nie wymaga akrobacji czy biegu. W związku z tym, o ile zachowuje się podstawowe zasady bezpieczeństwa (nie wchodź na linię rzutu!)- jesteś bezpieczny/a.

Czemu więc dart?

Zapraszam właśnie Ciebie do świata darta, gdyż daje dużo radości, nie zrobi Ci krzywdy i nie wymaga od Ciebie nadludzkich umiejętności, czy wysiłku. Wspaniale sprawdza się jako hobby i jako pasja. Idealnie dopełnia spotkania ze znajomymi i czas spędzany w pojedynkę.

Nie masz na co czekać- zagraj w darta!

Może Ci się również spodoba

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje zawarte na stronie były zgodne z prawdą i jak najwyższej jakości.
Jeśli jednak zauważyłeś błąd, lub masz jakieś sugestie- prosimy o kontakt.