Gdzie powiesić tarczę dart

Gdzie powiesić tarczę dart

Gdzie powiesić tarczę dart

Wybór dobrego miejsca na tarczę dart, to zadanie niesłychanie ważne. Podczas planowania powinno się przemyśleć kilka ważnych aspektów.

Dowiedz się, gdzie powiesić tarczę dart.


Nie masz zestawu montażowego? Sprawdź ofertę:


Natężenie ruchu

Tarczę do darta należy powiesić w takim miejscu, aby nie przeszkadzała domownikom w codziennym funkcjonowaniu. Nie powinna znajdować się w przejściu- powierzchnia od linii rzutu do tarczy (a także na boki) jest strefą zakazaną w czasie treningu.

Tarcza nie powinna wisieć nad łóżkiem, kanapą, legowiskiem psa, komputerem czy telewizorem, aby odbite od niej lotki nie wyrządziły szkód.

 

Ściana

Do powieszenia tarczy potrzebne jest ok 45cm na samą tarczę. Do tego zdecydowanie polecany jest ring lub skrzynia.

W celu zapewnienia maksimum komfortu, w niedalekiej odległości od tarczy nie powinny znajdować się przedmioty, które mogą rozpraszać uwagę (telewizor, czy nawet akwarium).

 

Podłoga

Powinniśmy zabezpieczyć podłogę przed upadającymi lotkami. Powierzchnia powinna być równa i nie możemy się na niej ślizgać. Wbrew pozorom na odcinku tarcza-linia rzutu zrobisz całe kilometry.

 

Meble

Ze względu na odbicia lotek od tarczy, czy chybione rzuty nie poleca się wieszania tarczy obok mebli, aby ich nie uszkodzić.

 

Oświetlenie

Należy zadbać o oświetlenie miejsca, w którym będzie wisiała tarcza. Idealnie, gdy tarcza ma osobne źródła światła, oświetlające tarczę jednakowo na każdym fragmencie pola gry.

Jeśli nie jest to możliwe- wybieramy miejsce dobrze oświetlone, aby możliwe były wieczorne treningi. Mając na uwadze grę w dzień, nie wieszamy tarczy obok okna, aby nie grać pod światło.

 

Podsumowanie

Jak widać, powieszenie tarczy wymaga przemyślanego wyboru lokalizacji. Idealnie powieszona tarcza gwarantuje możliwość treningu w komfortowych warunkach o każdej porze dnia i nocy.

Jeśli masz możliwość wydzielenia osobnego pomieszczenia na salę treningów- jesteś szczęściarzem.

Jeśli nie, to poświęć chwilę czasu, aby dokładnie przemyśleć decyzję o miejscu powieszenia tarczy i zapewnić sobie rozrywkę w komfortowych warunkach.

Może Ci się również spodoba

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje zawarte na stronie były zgodne z prawdą i jak najwyższej jakości.
Jeśli jednak zauważyłeś błąd, lub masz jakieś sugestie- prosimy o kontakt.