Trening dart- część 3

Trenowanie darta

http://theteamelite.com/2011/06/fitness-myth-4-if-you%E2%80%99re-not-sweating-then-youre-not-working-hard-enough/

Jak trenować dart- punkty, statystyki, średnie

Istnieją programy do liczenia punktów, wyliczające średnie i nie tylko (np. ProDart). Odłóż je w kąt, dopóki nie będziesz miał pewności i powtarzalności rzutów.

Pamiętaj, że nie skupiasz się w tym momencie na maksymalnym wyniku punktowym, tylko szlifujesz technikę. Uczysz mózg rzucać. Uczysz się kierować rękę tam, gdzie chcesz.

Statystyki przydadzą Ci się w przyszłości, aby obserwować postępy i spadki formy. Ale dopiero wtedy, gdy będziesz pewien swej techniki. Wcześniej będzie Cię to tylko rozpraszać.

Jeśli potrzebujesz potwierdzenia postępów- patrz dalej.

Dart trening a postępy

Wypracowane postępy sam będziesz czuł. Będziesz widział, że spełnienie zadania (zegar na podwójnych) zajmuje Ci mniej czasu. Będziesz widział, że Twój rzut jest pewniejszy, trafienia zdarzają się coraz częściej.

Jeśli jednak potrzebujesz namacalnych dowodów na postępy, to polecam: raz na miesiąc możesz zagrać sobie kilkukrotnie w 501 specjalnie po to, aby policzyć punkty. Wylicz sobie średnią i zapisz.

Ten sposób jest także dużym motywatorem do dalszych treningów.

Tworzenie statystyk swoich rzutów i obserwowanie postępów jest pożądane, ale najlepiej dopiero w momencie wypracowania techniki i uzyskania pewności rzutów.

Może Ci się również spodoba

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje zawarte na stronie były zgodne z prawdą i jak najwyższej jakości.
Jeśli jednak zauważyłeś błąd, lub masz jakieś sugestie- prosimy o kontakt.