Trening dart- część 2

Jak trenować dart?

http://theteamelite.com/2011/06/fitness-myth-4-if-you%E2%80%99re-not-sweating-then-youre-not-working-hard-enough/

Trening darterski- celność

Gdy rzucanie „w stronę tarczy” i szlifowanie techniki rzutu masz za sobą- czas przystąpić do treningu celności. W tym celu wykorzystaj np. treningowy zegar dart z wszelkimi kuszącymi Cię modyfikacjami.

Rozpoczynamy więc zaliczenie wszystkich dużych sektorów pojedynczych. I ćwiczysz, póki nie uzyskasz pewności rzutu w nie. Możesz dokładać sobie różne założenia, które urozmaicą Ci grę:

– w każdej rundzie rzutów trzeba zaliczyć przynajmniej jedno pole, inaczej cofasz się z wynikiem (nie trafiłeś żadną z 3 lotek w pole 19, więc wracasz do zaliczenia pola 18)
– aby zaliczyć pole, musisz trafić w nie dwoma (dalej trzema) lotkami z rzędu
i tym podobne.

Gdy jesteś gotowy, to duże sektory traktuj jako rozgrzewkę, a rzucaj małe sektory pól pojedynczych. To zawęża obszar rzutu i przygotowuje do dalszych postępów. Jak najbardziej- wskazane są modyfikacje, jak poprzednio. Możesz już rzucać także pole bull (25 punktów), zaliczając trafienia w bull i Bull’s Eye.

Dalsza część treningu darterskiego, to część najdłuższa i dla gry pół-amatorskiej najważniejsza. Pola podwójne. Tutaj także wykorzystaj zegar, aby potrafić rzucać pola podwójne na całej tarczy. Na koniec dodawaj trafienie w pole Bull’s Eye.

Pomiędzy polami pojedynczymi a podwójnymi, jest bardzo duża różnica obszaru, więc nie zniechęcaj się początkowymi niepowodzeniami. Jeśli solidnie i prawidłowo przygotowałeś się na poprzednich etapach, to Twój umysł kontroluje już ciało i celność jest w zasięgu Twojego czasu. Oznacza to nie mniej, nie więcej, że kolejne godziny treningów przyniosą efekty.

Na koniec każdego treningu, dla rozluźnienia, porzucaj sobie kilkukrotnie w stronę pola 3×60 i 3×19. Ma to wiele zalet:

– rzucasz na odprężenie, dla przyjemności
– umiejętność rzucania 3×20 pozwoli Ci szybko redukować stan punktowy w trakcie gry
– jest to kolejny wyznacznik postępów- mimo braku konkretnego treningu na polu, coraz częściej będziesz trafiać dzięki celności nabieranej na dublach.

Trening w darcie- czas

Jest kilka czynników wyznaczających dobrą długość treningu:

– ile czasu możesz przeznaczyć ze swojego dnia.
– ile czasu możesz się skupić na rzutach
– jak długo możesz rzucać bez bólu ręki czy innej części ciała
– samopoczucie i chęci do gry

Trenuj tyle, ile możesz i ile chcesz. Jeśli czujesz, że już nie masz ochoty, coś Cię boli, albo masz do zrobienia jeszcze tyle rzeczy- przerwij. Do darta powinieneś być jednocześnie skupiony i rozluźniony. Jeśli nie będziesz trenował w 100%, istnieje ryzyko nie pilnowania techniki rzutu i wyrabianie sobie złych nawyków.

Ważne jest, aby postarać się trenować regularnie. Nagły zryw i trening przez 8 godzin raz w tygodniu nie da Ci tyle, ile codzienne pół godzinki.

Dart to powtarzalność. Celność wypracowuje się poprzez idealne powtarzanie ruchu ręki.
Regularny trening darterski pozwoli Ci na ciągłe utrwalanie nabytych umiejętności.

Może Ci się również spodoba

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje zawarte na stronie były zgodne z prawdą i jak najwyższej jakości.
Jeśli jednak zauważyłeś błąd, lub masz jakieś sugestie- prosimy o kontakt.