Trening dart- część 2

http://theteamelite.com/2011/06/fitness-myth-4-if-you%E2%80%99re-not-sweating-then-youre-not-working-hard-enough/
Trening darterski- celność
Gdy rzucanie „w stronę tarczy” i szlifowanie techniki rzutu masz za sobą- czas przystąpić do treningu celności. W tym celu wykorzystaj np. treningowy zegar dart z wszelkimi kuszącymi Cię modyfikacjami.
Rozpoczynamy więc zaliczenie wszystkich dużych sektorów pojedynczych. I ćwiczysz, póki nie uzyskasz pewności rzutu w nie. Możesz dokładać sobie różne założenia, które urozmaicą Ci grę:
– w każdej rundzie rzutów trzeba zaliczyć przynajmniej jedno pole, inaczej cofasz się z wynikiem (nie trafiłeś żadną z 3 lotek w pole 19, więc wracasz do zaliczenia pola 18)
– aby zaliczyć pole, musisz trafić w nie dwoma (dalej trzema) lotkami z rzędu
i tym podobne.
Gdy jesteś gotowy, to duże sektory traktuj jako rozgrzewkę, a rzucaj małe sektory pól pojedynczych. To zawęża obszar rzutu i przygotowuje do dalszych postępów. Jak najbardziej- wskazane są modyfikacje, jak poprzednio. Możesz już rzucać także pole bull (25 punktów), zaliczając trafienia w bull i Bull’s Eye.
Dalsza część treningu darterskiego, to część najdłuższa i dla gry pół-amatorskiej najważniejsza. Pola podwójne. Tutaj także wykorzystaj zegar, aby potrafić rzucać pola podwójne na całej tarczy. Na koniec dodawaj trafienie w pole Bull’s Eye.
Pomiędzy polami pojedynczymi a podwójnymi, jest bardzo duża różnica obszaru, więc nie zniechęcaj się początkowymi niepowodzeniami. Jeśli solidnie i prawidłowo przygotowałeś się na poprzednich etapach, to Twój umysł kontroluje już ciało i celność jest w zasięgu Twojego czasu. Oznacza to nie mniej, nie więcej, że kolejne godziny treningów przyniosą efekty.
Na koniec każdego treningu, dla rozluźnienia, porzucaj sobie kilkukrotnie w stronę pola 3×60 i 3×19. Ma to wiele zalet:
– rzucasz na odprężenie, dla przyjemności
– umiejętność rzucania 3×20 pozwoli Ci szybko redukować stan punktowy w trakcie gry
– jest to kolejny wyznacznik postępów- mimo braku konkretnego treningu na polu, coraz częściej będziesz trafiać dzięki celności nabieranej na dublach.
Trening w darcie- czas
Jest kilka czynników wyznaczających dobrą długość treningu:
– ile czasu możesz przeznaczyć ze swojego dnia.
– ile czasu możesz się skupić na rzutach
– jak długo możesz rzucać bez bólu ręki czy innej części ciała
– samopoczucie i chęci do gry
Trenuj tyle, ile możesz i ile chcesz. Jeśli czujesz, że już nie masz ochoty, coś Cię boli, albo masz do zrobienia jeszcze tyle rzeczy- przerwij. Do darta powinieneś być jednocześnie skupiony i rozluźniony. Jeśli nie będziesz trenował w 100%, istnieje ryzyko nie pilnowania techniki rzutu i wyrabianie sobie złych nawyków.
Ważne jest, aby postarać się trenować regularnie. Nagły zryw i trening przez 8 godzin raz w tygodniu nie da Ci tyle, ile codzienne pół godzinki.
Dart to powtarzalność. Celność wypracowuje się poprzez idealne powtarzanie ruchu ręki.
Regularny trening darterski pozwoli Ci na ciągłe utrwalanie nabytych umiejętności.