Z kim grać w darta?

Z kim grać w darta?

Z kim grać w darta?

Wiele osób, stykających się ze wspaniałym sportem, jakim jest dart, zastanawia się, z kim można w to grać? Kto lubi rzucać w stronę tarczy i czy nie zostanę z tym hobby sam. W rezultacie porzucając treningi.

 

 

Śpieszę więc wyjaśnić, że możliwości gry z przeciwnikami jest naprawdę wiele i w różnych miejscach. Na pewno nie wyczerpię wszystkich, ale da to ogólne rozeznanie w popularności tej gry.

Rozpoczniemy od najprostszego wariantu

Dart- gra w pojedynkę

Jak przypominałem przy okazji tekstu na temat treningu dart– gra samemu daje naprawdę wiele radości. Przez większość czasu możesz sam/a sobie być wspaniałym przeciwnikiem.

Ma to wiele zalet: dobrze się rozumiecie, macie czas wolny mniej więcej w tych samych chwilach i prezentujecie podobny poziom gry 😉

A tak całkiem serio- obserwowanie swoich postępów, realizowanie kolejnych, postawionych sobie celów- daje taką radochę, że wiele osób się tym zadowala.

Dart ze współmałżonką/em

Możesz grać z dziewczyną, chłopakiem, mężem, żoną itd. itp. Dart ma wspaniałą cechę: nie jest ważna płeć. Żadna z płci nie jest faworyzowana, dlatego też bardzo miło można spędzić czas z drugą połówką. A i wspólne zainteresowania są bardzo pożądane dla związku.

Dart z rodziną

Osobiście miałem okazję zagrać w darta nie tylko z kuzynami i kuzynkami, ale nawet z dziadkiem oraz babcią. I mieli z tego wielką frajdę. W swoim otoczeniu również znajdziesz wiele osób, które zagrają. Jedni z ciekawości jak to jest, drudzy aby porywalizować, a trzeci dla zabicia czasu.

Dart na imprezach

W nawiązaniu do poprzedniego- dart wspaniale sprawdza się jako element imprezy. Część osób akurat gra, część osób na balkonie, ktoś w kuchni- jak to na imprezie. Dart ma zawsze wzięcie.

Dart- gra w pubie

Wiele lokali ma postawione maszyny zarobkowe do darta (na maszynach zagrasz lotkami softip).

W takich miejscach wielokrotnie spotkasz osoby, które grają w wolnej chwili. Często są także organizowane turnieje, czy to  przez pub, czy też przez samych graczy.
Środowisko darterskie jest ogólnie otwarte i przyjazne, więc nie bój się pogadać.

W Polsce w wybranych miastach (dużych) znajdziesz także lokale wyspecjalizowane w grach: bilard/snooker/dart. Tam masz szansę pograć także na tarczy sizalowej.

Dart na turniejach

Cyklicznie i powszechnie organizowane są w Polsce turnieje w darta. Informacje o nich znajdziesz m.in. na forach o darcie, w prasie lokalnej i na stronach poszczególnych klubów i okręgów dart.

Przyjdź pograć, a jeśli nie czujesz się na siłach, to chociaż popatrzeć i pogadać. Przełamiesz „pierwsze lody”.

Dart w małym mieście

Jeśli myślisz, że wszystkie te możliwości, to nie u Ciebie, że mieszkasz w małym mieście, tu nie ma lokali z dartem, nie ma turniejów i tak dalej- najpewniej po prostu nigdzie nie dojrzałeś wcześniej tarczy.

A nawet jeśli rzeczywiście nie ma, to znajdziesz ten sport w najbliższym większym mieście.

A gdy nie możesz jechać- zaproś do rozrywki znajomych i rodzinę.

 

W darta zagrasz prawie z każdym- pamiętaj o tym i zacznij trening!

Może Ci się również spodoba

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje zawarte na stronie były zgodne z prawdą i jak najwyższej jakości.
Jeśli jednak zauważyłeś błąd, lub masz jakieś sugestie- prosimy o kontakt.